Za polárním kruhem!

Ve dnech od 16. února do 5. března 2007 byl Mistr světa – Michal Košátko pozván grónským národním týmem pod vedením slečny Rity Helme k účasti na několika závodních a tréninkových akcích do Skotska, Norska a Finska.

V prvních dnech se Michal účastnil Poháru Profesora Chang Unga ve skotském Edinburghu. Z grónských závodníků zde byl Peter Sarkov, Johan-Peter Halsoe a junior Steen Rasmussen. Poháru se účastnily státy Skotsko, Anglie, Wales, Severní Irsko, Irsko, Nizozemí, Grónsko a v neposlední řadě i Česká republika v zastoupení Michala (Frýdek-Místek). V technických sestavách II. Danů získal Michal zlatou medaili, ve sportovním boji do 78 kg se umístil na 2. místě za domácím soupeřem. Nejúspěšnějším závodníkem se pak stal Mark Harkess, úspěšný syn prezidenta skotské federace TaeKwon-do ITF.

Po těchto závodech Michal odletěl s grónským týmem do Norska za polární kruh, kde se připravoval na skandinávský šampionát. Tréninky probíhaly 2krát denně a na programu byly víceméně technické sestavy jednotlivců i týmů a sportovní boj, večer pak plavání a relaxace v bazéně.

Skandinávský šampionát (Nordic Cup) se konal ve městě Lohja ve Finsku. Je určen pouze pro severské země a Michal tedy startoval jako host grónského národního týmu včetně technických sestav a sportovního boje týmů. Poháru se účastnilo Dánsko, Norsko, Švédsko, Finsko a Grónsko. Po celý šampionát však Michala provázela angína a horečky, i tak soutěžil. V technických sestavách II. Danů Michal získal 2. místo, kdy ve finále prohrál s grónským soupeřem Johanem-Peterem Hals. Ve sportovním boji do 78 kg byl úspěšnější a získal zlatou medaili. Taktéž se mu dařilo ve speciálních technikách, kdy po překopnutí všech 5 soutěžních desek získal další zlatou. V týmech pak vyhráli další 2 zlaté. Celkově se Grónsko na tomto šampionátě umístilo na 1. příčce mezi státy! Michal Košátko se se ziskem 2 zlatých a 1 stříbrné z disciplín jednotlivců stal skandinávským šampionem spolu s Angutinnguaqem Titussenem, jehož medailová bilance byla totožná.