Michal Košátko during training in Nuuk, Greenland

Michal Košátko trénuje grónský tým v Nuuku

V začátcích letních měsíců oslovil Michala Košátka, mistra světa 2005 a několikanásobného evropského šampiona minulých let, Taekwon-do ITF klub v hlavním městě Grónska, Nuuku, s žádostí o uspořádání třítýdenního tréninkového soustředění zaměřeného na sportovní boj. Termín byl stanoven na období od 19. srpna do 7. září 2010.

Tréninky probíhaly každodenně od pondělí do neděle, jednou či dvoufázově v závislosti na jejich zátěži tak, aby cvičenci byli schopni zregenerovat tělo a byli připraveni a plni sil do dalších dnů. Tréninkový program byl zaměřen jak na rozvoj rychlosti, reakcí a síly bojovníků, tak na jejich obratnost, techniky a strategii ve sportovním boji. Soustředění se zúčastnili také národní reprezentanti Grónska. Celý program provázely doplňkové sporty plavání, běhu a posilovny pro zvýšení tělesné vytrvalosti a síly.

„Tréninkové soustředění bylo přípravou na nadcházející soutěž Mistrovství Grónska, které se koná na konci října ve městě Aasiaat a Škola Taekwon-do ITF Nuuk zde obhajuje své loňské prvenství. Byl jsem překvapen 100% nasazením všech Taekwon-distů na trénincích a jejich přístupem k celému Taekwon-do. Po ukončení svého působení ve Škole Taekwon-do ITF Frýdek-Místek mě tato spolupráce těší a jsem rád, že své zkušenosti mohu předávat dále“, zmínil Michal Košátko. Na konci celé akce přislíbil svou účast jako trenér i na následujícím tréninkovém soustředění v příštím roce.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.